czwartek, 9 czerwca 2011

rabarbarowe

ciacho

podaję przepis: 4 jajka, 1 szklanka cukru, 1 kostka margaryny, 2 szklanki mąki ( mieszam mąki: orkiszową, amarantusową i pszenną ) 1-2 lyzeczki proszku do pieczenia i owoce; bialka ubijamy z cukrem dodając żóltka, potem mąkę z proszkiem do pieczenia, następnie roztopioną margarnę, wylewamy ciasto do formy i ukladamy owoce; pieczemy ok 40min, tem.180 stopni.




i elegancja ignorancja

środa, 8 czerwca 2011

Gimnastycy

na szybko: placki z mąki orkiszowej i dyniowej + rukola i szczypiorek


chyba się zapiszę na parę godzinek ;o)pomnik do którego mam duży sentyment ;o) nie wiem dlaczego... ( pomnik przed halą Urania w Olsztynie, "Gimnastycy" autor R. Wachowski )